Kurallar

Fotoritim, internet üzerinden ve T.C. yasalarına uygun olarak yayın yapan bir fotoğraf dergisidir.

Dergi’nin tamamı (isim, ünvan, ana ve alt bölümler, içerik ve diğer alanlar), internet üzerinden yapılan yayınları koruma altına alan; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Borçlar Kanunu ve Medeni Kanun hükümleri ile internet hukukuna ilişkin yargı içtihatlarının usul ve esaslarına tabidir.

Bununla birlikte dergide yer alan yazı, makale, fotoğraf, konu, illüstrasyon ve sayısal uygulamaların her hakkı saklı ve eser sahibine aittir. Tüm bu uygulamalardan doğabilecek her türlü hukuki durumdan sadece eser sahibi sorumludur.

Dergide yayınlanan eserlerin tüm maddi ve manevi hakları eser sahibine ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile bağlı mevzuat kapsamında koruma altına alınmıştır.

Bu bağlamda eserlerin tamamı ya da bir bölümü, sahibinin yazılı izni olmaksızın herhangi bir dilde ve/veya ortamda kullanılamaz, yayınlanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

Bu siteyi ziyaret eden ve kullanan her internet kullanıcısı işbu şartnameyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bu siteye, site üzerinden veya sitenin e-posta adreslerine yazılı ve görsel eserlerini gönderen her internet kullanıcısı, gönderdiği tüm eserlerin kendine ait olduğunu taahhüt etmiş ve gönderdiği tüm eserlerin bu internet sitesi alanında ve/veya Fotoritim ibaresi eklenerek açılmış Fotoritim’e ait diğer site alanlarında ve Fotoritim tarafından yayınlanabilecek diğer elektronik dergi formatlarında karşılıksız olarak kullanılmasını kabul etmiş sayılır. Gönderileri kullanıp, kullanmamakta ve bunla ilgili bilgiyi göndericiye verip, vermemek de keyfiyet Fotoritim Fotoğraf Dergisi’ne aittir.

Konulara Yorum Yazılması:

Fotoritim Fotoğraf Dergisinde, istediğiniz konuya yorum ekleyebilirsiniz.
Ancak bu yorumlar;

-T.C. Anayasası’na ve Hukuk’una aykırılık içermesi, suç içermesi,
-Konu ile alakasız olması,
-Aynı yorumun arka arkaya gönderilmesi,
-Kullanılan Türkçe’nin düzensiz ve çalakalem olması,
-Argo kullanılması,
-Ahlaka aykırı sözler, küfür ve hakaretler içermesi,
-Polemik yaratıcı olması ve/veya suçlama içermesi,
-Yorumu yazanın ad ve soyadının olmaması,
gibi durumlarda onaylanmayarak, silinir. Benzer şekilde devamlı onay dışı yorum gönderen ziyaretçiler IP numaralarından engellenerek, siteye girişleri kapatılır var ise üyelikleri iptal edilir. Eksikliklerine rağmen bir yorumu onaylayıp, onaylamamak yine Fotoritim Dergisi Yönetimi’nin inisiyatifindedir.

Yazılan yorumların tüm sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan Fotoritim Dergisi sorumlu tutulamaz…

Gönderilen makaleler veya projeler içinde yer alan görseller eğer gönderen kişiye ait değilse bunların bir makale içinde ufak ebatlarda kullanılması ve alınan kaynak ile tüm bilgilerin makale içerisinde detaylı olarak belirtilmesi yani kaynakların tam ve usulüne uygun hazırlanması gerekmektedir. Bu şekildeki kullanımları kabul edip etmemek Fotoritim dergisinin inisiyatifindedir. Dergimize bu konuda bir şikayet veya talep gelmesi halinde ilgili makale ve görseller hemen kaldırılır.

Eser sahipleri, göndermiş oldukları fotoğrafların, isminin kullanılması şartıyla Fotoritim site adresinde, yine Fotoritim’e ait diğer sitelerde ve Fotoritim tarafından hazırlanıp sunulan dergi duyurularında, bunların sosyal medya ve eposta duyurusu tanıtımlarında ayrıca e-yayın olarak hazırlanan diğer formatlarda kullanılmasına müsaade ettiğini ve bu konularda maddi, manevi talepte bulunmayacağını, kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Yorum yazan sitemiz kullanıcısı yorumlarının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı mevzuatına, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması hususundaki ilkelere ve Reklam Kurulu normlarına hiçbir surette aykırı olmayacağını; keza, kamu düzenine, genel sağlığa, ahlak ve adaba tümü ile riayet edileceğini, bu hususlara aykırılık halinde, site yöneticileri hakkında dava açılır ve cezai takibat yapılırsa site yetkililerinin yanında müdahale ederek sorumluluğu üstleneceğini, bunların uğrayacağı idari para cezalarını ikinci bir ihtar, ihbar ve mahkeme ilamına gerek kalmaksızın derhal ceza tebligatının ibrazı karşılığında ödeyeceğini, kabul, beyan ve taahhüt eder.

İşbu kullanım şartnamesi sitemizde çalışmalarını paylaşan, gönderen ve siteyi kullanan herkes tarafından okunmuş ve kabul edilmiştir.

Fotoritim e-Fotoğraf DergisiYukarı